Ruby Çikolata

Son yıllarda hayatımıza hızlı bir giriş yapan ruby çikolatası hem çok lezzetli hem de rengi nedeniyle göze hitap eden bir çikolata çeşidi. Bitter çikolata, beyaz çikolata ve sütlü çikolatanın yanında yepyeni bir çikolata çeşidi olan ruby çikolatası pastel pembe rengine sahip. Ruby çikolatasının tadı ahududu aromalı beyaz çikolataya benziyor. Ruby çikolatası bu tadını yapıldığı kakao çekirdeklerinden alıyor. Brazil Lavados kako çekirdekleri ruby çikolatasının ham maddesi olma özelliğini taşıyor.

Ruby Çikolata Nedir?

Ruby çikolatası 13 yıl süren çalışmalar sonucunda özel olarak üretilen bir tür. Zürih merkezli, dünya çapında ün salmış çikolata markası Barry Callebaut tarafından 2017 ylında piyasaya sürülen çikolata türü başarıyı kısa süre içinde yakaladı. Kendine has rengi ve tadı ruby çikolatasını severek tüketmemizi sağlayan en büyük etkenlerden. Firma, bu lezzeti “yoğun duygusal haz” olarak tanımlıyor. Ruby çikolatasının bir anda bu kadar hızlı tanınmasının arkasında çikolata atıştırmalığı üreticileri ve dondurma firmaları yer alıyor. Gerek reklamlar gerekse tanıtımlar aracılığıyla halkta merak uyandıran markalar, ruby çikolatası ile ürünlerini yeniden tasarlayarak insanlara ruby çikolatasını tatma ve deneyimleme fırsatı sunuyor. Yine de önümüzdeki birkaç yıl ruby çikolatasının asıl hedefi her kitleye ve kesime ulaşmak olacak gibi görünüyor.

ruby

Ruby Çikolata Hakkında

Ruby çikolatası hayatımızda yeni yer edinmiş olmasına rağmen pek çok insanın favorisi durumunda. Diğer çikolata türleri gibi ruby çikolatası da serotonin salgısını arttırarak mutluluk hissi yaşamanıza yardımcı oluyor. Kelime anlamı yakut ve kırmızı olan ruby, renginden ve değerinden dolayı bu çikolataya verilen isim. Çikolata şefi Martin Diez, sütlü, beyaz ve bitter çikolatada aradığını bulamayanların ruby çikolatada aradığı lezzeti yakalayağını ifade eden iddialı sözler söylüyor. Tatlı ve ekşi tadı aynı anda almanızın mümkün olduğu ruby çikolata tamamen doğal olarak üretiliyor. Katkı maddeleri içeren çikolatalar ile karıştırılmaması önem taşıyor. İlerleyen yıllarda ruby çikolatasının kullanımının yaygınlaşarak pastacılık sektörünün yeni yıldızı haline geleceği düşünülüyor. Ruby çikolatası gerek rengi, gerek ağızda bıraktığı dokusu ve farklı lezzeti ile tadına bakma fırsatı bulanlara değişik ve ayrıcalıklı bir deneyim yaşatıyor.

Diğer Çikolata türlerini incelemek için lütfen tıklayınız.